Özetlemek gerekirse ⚡🔥@UdantaK 😎😁#MYNvIND pictwittercom/6nzDpZOJoZ

Özetlemek gerekirse ⚡🔥@UdantaK 😎😁#MYNvIND pictwittercom/6nzDpZOJoZ

Umarım bu, sezon dışı uzun bir aradan sonra gelen oyuncuların paslanmasına bağlanabilir. Blue Tigers’ın bir sonraki maçlarında çok daha etkili bir görüntü sergilemesi gerekiyor.

Hindistan, Yangon’daki Thuwanna YTC Stadı’nda Myanmar’a karşı 1-0’lık galibiyeti Hintli yıldız Sunil Chhetri’nin 90. dakikada attığı golle kaydetti. Bengaluru FC takım arkadaşı Udanta Singh, kaptan için çok önemli bir asist yaptı. 20 yaşındaki oyuncu, ceza sahası içinde hiçbir hata yapmayan Chhetri’yi bulmadan hemen önce işaretçisinden ayrıldı ve Hindistan’a liderlik etmek için hızla ilerleyen Si Thu’yu ezdi.

#India Myanmar’ı 1-0 yendi AFC Kupası 1. eleme maçında; Üst üste 6. uluslararası galibiyet, 105’in 2 yılındaki en yüksek FIFA sıralamasına ulaşabilir!😊✌

— Vijay Goel (@VijayGoelBJP) 28 Mart 2017

Çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Güzel oynadı & @chetrisunil11’e teşekkürler & @StephenConstan . Ve şimdi daha yükseklere. @HintFutbol

— Praful Patel (@praful_patel) 28 Mart 2017

Ve @IndianFootball, Myanmar Futbol Takımını yendi! İki takım da iyi oynadı! Son dakikaya kadar çok mücadele etti ama @chetrisunil11 aferin!

— Aaditya Thackeray (@AUTHackeray) 28 Mart 2017

Bizim için büyük kazanç, oyuncularımla gurur duydukları her şeyi verdiler. Bunu mümkün kılmak için yorulmadan çalışan tüm personele özel teşekkürler. https://t.co/1a8MGeOD6n

— StephenConstantine (@StephenConstan) 28 Mart 2017

@IndianFootball arkadaşlarım için büyük kazanç! Boyunca güçlü bir şekilde savunuldu ve @chetrisunil11’in günü kurtarmaya geldiğini görmek harika! #MYAVIND

— Iain Hume (@Humey_7) 28 Mart 2017

@Goal_India Riski Örümcek Adam için risk. 🙏🏽

— Gurpreet Singh (@GurpreetGK) 28 Mart 2017

Son ana kadar geri adım atmayan bir avuç savaşçı. Haydi, Hindistan! #MYAvIND #AsianDream pic.twitter.com/iwkih9K3Ws

— Vineeth (@ckvineeth) 28 Mart 2017

Hayranlarımıza duyurulur! #MYAvIND hala #Hindistan’da ilk trend. #BackTheBlue #AsianDream #MYAvIND pic.twitter.com/nVsAOJQVrT

— Hindistan Futbol Takımı (@IndianFootball) 28 Mart 2017

#MYAvIND, kriket takımının Avustralya’ya karşı bir seri kazandığı bir günde Hindistan’da trend olan bir konu. Sonunda uyanıyoruz! #IndianFootball pic.twitter.com/MDmO4gweTG

— Vishnu Prasad (@visheprasad) 28 Mart 2017

Özetlemek gerekirse ⚡🔥@UdantaK 😎😁#MYNvIND pic.twitter.com/6nzDpZOJoZ

— West Block Blues (@WestBlockBlues) 28 Mart 2017

Sobriety kesinlikle menüden bir kenara atılacaktır. Vecd ve mutluluk, soyunma odasında ve aynı zamanda, bir gecede nadir bir 1-0 deplasman galibiyeti elde etmek için her türlü cesareti bir araya getiren Hint milli futbol takımının otelinde gecenin ana düzeni olacak. Myanmar’ın en büyük şehri Yangon’da en iyi adımlarını attılar.

Durum, elbette, Hindistan’ın Asya Futbol Konfederasyonu’nun (AFC) Asya Kupası 2019 eleme kampanyasının A Grubu’ndaki açılış maçıydı. Sahada fırtınalı, uçtan uca bir düelloda, Hindistan’dan Sunil Chhetri – The Blue Tigers için bir değişim fırtınasında bir totem – gecenin çoğunu Myanmar’a vermek için doğaçlama yapan Hintli bir taraf için beklenmedik bir galibiyet aldı. ikinci yarıda topa sahip olma, sadece kuyruktaki son iğneleri olduğu kanıtlanan şeyle vurmak için.

11 numara, 15 numara Udanta Singh’in çabaları sayesinde, çığır açan bir vuruşla ceza sahasına girdi ve Chhetri’nin mermisini alt köşeye doğru zamanlamasıyla destekledi.

Başlangıçtan itibaren, başlangıç ​​XI, bu beraberlik için doğru özelliklere sahip olduğuna inandığı oyuncuları seçen Stephen Constantine’in analizinin bir sonucu gibi görünüyordu. Kanıtlandığı gibi, Jeje Lalpekhlua, Sunil Chhetri ve Jackichand Singh üçlüsünde nispeten genç bir Burma tarafının savunmasının kilidini açmak için tempoyu talep eden koç için 4-1-3-2 bir sipariş seçimiydi. Rowllin Borges orta sahayı tuttururken Robin Singh deplasmanda forma giydi. Sandesh Jhingan ve Anas Edathodika, kalede Gurpreet Sandhu’ya kilitleri temsil etti.

Ancak, tartışmanın özeti yalnızca bir soru etrafında dönüyordu: Ekip elinden gelenin en iyisini yaptı mı? Eh, bazı durumlarda evet, bazılarında ise hayır. 

Yeniden CANLI: Myanmar vs. Hindistan

Her şeyden önce, bu stoper eşleşmesi kayalar kadar istikrarlıydı. Bengaluru ve Mohun Bagan adamları sadece kaleyi tutup Myanmar saldırganları için bir dizi atış fırsatını reddetmekle kalmadılar, aynı zamanda Aung Thu ve Kyaw Ko Ko’nun sona erdiği her fırsatı engellemek için dışarı çıkarken rüzgara dikkat ettiler. Haçlar, kutuya çiselendiğinde nispeten kolay bir şekilde halledildi ve özellikle ikinci yarıda, Melekler yükselişteyken, durma sıklığında müdahaleler yapıldı. 

Özellikle Edathodika, top sürme yeteneğiyle dikkat çekiyordu ve her fırsatta topu kapıyor gibiydi. Jhingan eşit derecede iyiydi ve ilk yarıda sarı almasına rağmen, deplasman ekibi için gergin ikinci yarıda soğukkanlılığını korudu. Özellikle bu büyüklükteki bir maçta yabancı kıyılardan temiz bir sayfa çıkarmak asla kolay değil, ancak sunulan kanıtlara dayanarak, Kıbrıslı İngiliz koçun ilk tercihi olan stoper eşleşmesini tespit ettiği görülüyor. Sadece orta sahada sıkı durmakla kalmadılar, gerektiğinde kanat arkaları Pritam Kotal ve Narayan Das’ı da korudular. 

MFF https://images.daznservices.com/di/library/Goal_India/d3/5d/myanmar-india-asian-cup-qualification-2017_15ddfdeopz6us1hxyioluh4gx3.jpg?t=357614475&w=500&kalite=80

Constantine’e gelince, maçın sıkı savunma dokusunu baskı altına alan önemli bir yönü, onun yüksek hat oynama taktiğiydi. Gurpreet Singh Sandhu’nun bir süpürücü kaleci kılığında topu temizlemek için sık sık sola, sağa ve https://goldbets.top/book-of-ra/ merkeze hantallaşmasıyla arkada gereksiz tahribat yarattı. Özellikle, ikinci yarıda çizgiden iki kez çıktığında, arka koruması onu ‘hatta’ bloklarla kurtardı.

DSK Shivajianların saflarında isyan

Bu takımın bir başka yönü, yöneticinin üzerine bir büyüteç koyması gereken bir orta saha omurgasının olmamasıdır. Borges oyun boyunca beceriksiz davrandı ve rakibin serbest vuruşlarını sık sık koklamaya izin verilmemesi gereken alanlarda verdi. Öte yandan Eugeneson Lyngdoh, başsız bir tavuğa benziyordu, hepsi hırıltı ama nefesi yoktu. Takıma topla ilgili herhangi bir beceriyi zar zor sundular ve rengi gölgede kalan ikincisinin, önümüzdeki birkaç maçta milli takımdan sürekli olarak atlanmasını önlemek için perde arkasında reform yapması gerekiyor.

Orta sahayı merkezlemek, Myanmar orta sahasının sahadaki baskınları sırasında Hintli orta sahayı atlatmasındaki göreceli kolaylıktır. Savunmanın işini yaptığına itiraz edilebilir, ancak kıdemli takım için toplam 18 defa forma giyen iki oyuncunun omuzlarına bu kadar yorucu bir baskı uygulamak gerçekten verimli değil. Dengenin korunması ve daha güçlü bir omurganın güçlendirilmesi gerekir.  

MFF https://images.daznservices.com/di/library/Goal_India/cd/97/myanmar-india-asian-cup-qualification-2017_4sathgf2lwxhzcx1vromuxb0.jpg?t=354994475&w=500&kalite=80

Eski Ruanda koçunun karşılaştığı bir diğer orta saha muamması, orta saha ikilisinin neredeyse hiçbir şey sunmadığı, takımının açıkça sınırlı olan yaratıcılığını nasıl güçlendireceği. Sandhu, Hindistan’ın dokuz numaralı top tutma yeteneğinden bir hücum başlatmayı umarak düzenli aralıklarla topu sahaya çıkarırken görüldü. Minimum düzeyde çalıştı ve sık sık gelen saldırılar Chhetri ve Jackichand Singh aracılığıyla geldi ve ilk yarıda Myanmar savunmasını genişletti.

RAPOR: Myanmar 0-1 Hindistan

İkinci yarıdaki hücum endeksinin bir ekran görüntüsü sizi az ya da çok ürkütecek, neredeyse hiç ivmelenmeden. Bunun çok ve hızlı bir şekilde ele alınması gerekiyor. 

Oyundan arta kalan bir diğer kusur, Hindistan’ın bek oyuncularının isteksizliğiydi. Bunun nedeni Jackichand Singh ve Chhetri tarafından sunulan kapağın olmamasıydı. Bu belirsizlik, Kotal ve Das ikilisini mümkün olduğunca sık arkaya oturmaya zorladı ve böylece arkadaki sağlamlık için son üçte keskinliklerinin ne olabileceğini olumsuzladı.   

Bununla birlikte, Constantine daha sonraki aşamalarda dizilişi değiştirmede ve hızlı Udanta Singh’in nihayetinde ulusal taraf için temettü ödeyen 30 dakikalık sınırsız özgürlüğe sahip olmasına izin vermede başarılıydı. Eski kaptanın Bengaluru FC takım arkadaşıyla takım oluşturmasıyla, her zaman Hindistan’ın kendilerini tezgaha teslim etmesi olacaktı ve bu kartı tee’ye oynadılar. Zamana zar zor kala, Udanta’nın Myanmar’ın son üçte birine doğru koşarken, neredeyse tüm takımını Hint yarısında bir kazanan için terk etti, onun Myanmar’ın koruyucu savunma oyuncusunu geride bıraktığını gördü, Sunil Chhetri ile doğru yerleşimi bulmak için ayrıldı. onun ilk çabası.

AIFF Medya https://images.daznservices.com/di/library/Goal_India/54/ac/myanmar-india-asian-cup-qualification-2017_106kqxffthtvb1qu42sc0gnm5q.jpg?t=357448507&w=500&kalite=80

Profligacy, Blue Tigers’ın mücadele ettiği bir şey ve Jackichand Singh’in ilk yarıdaki üzücü kaçırışı, maçın ardından canlı yayında birçok kişiyi korkutacak ve beş yarda altından kaleye şutunu çekecek. Hindistan’ın tutacak çok az şeyi olduğu yerde bu tür şanslar boşa harcanamaz. 

Genel olarak, Constantine evinden deplasmanda kazanmaktan ve kendi takımı A Grubu’nda kalifikasyon hedefi olan yolun 1/3’ünde dokuz puana ulaştığı için mutlu bir adam olacak. Bir sonraki Asya Kupası’na kadar dudaklarında bir gülümseme belirecek. maç günü. Ancak ekibi Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ulaşana kadar bu gülümsemenin devam etmesi için Hindistan’ın performansları konusunda çok daha az bölünmüş ve çok daha eksiksiz olması gerekiyor.    

Hindistan’ın Myanmar’a karşı AFC Asya Kupası elemeleri öncesinde, baş antrenör Stephen Constantine 5 Kasım’dan itibaren Mumbai’de bir hazırlık kampı düzenleyecek. 

Myanmar’a karşı maç 14 Kasım’da Goa’da yapılacak ve Constantine, geçen hafta açıklanan 28 kişilik muhtemel kadroyu değerlendirme şansı bulacak. 

Kamp, Mumbai’deki Andheri Spor Kompleksi’nde yapılacak ve ardından kadro kesilecek. 

Şu ana kadar eleme grubundaki dört maçını da kazanarak 2019 AFC Asya Kupası’na katılmaya hak kazanmış oldukları ve bu nedenle ilk iki sırayı garantiledikleri göz önüne alındığında, Hindistan için bu oyunda pek bir şey yok. 

Bu dört oyundan ilki, Hindistan’ın Yangon’da Myanmar ile savaştığını gördü; burada kaptan Sunil Chhetri, Blue Tigers’a çok önemli bir galibiyet vermek için geç bir kazananla ortaya çıktı. 

İlginç bir şekilde, orta saha oyuncusu Pronay Halder ve kanat oyuncusu Bikash Jairu, uzun süreli sakatlıklardan kurtulduktan sonra muhtemel kadroyu oluşturdular ve koçu etkilemek ve son kadroyu oluşturmak isteyecekler. 

TARAFINDAN        ZULHILMI ZAINAL       Twitter’da takip edin

Malezya takım menajeri Datuk Seri Subahan Kamal, Malezya Futbol Federasyonu’nun (FAM), Eylül ayında Hong Kong’a karşı Asya Kupası eleme grup maçı öncesinde Malaya Tigers için üç hazırlık maçı planladığını açıkladı.

Salı günü FAM genel merkezinde düzenlenen aylık milli takım basın toplantısında Subahan, maçların ağustos ayında yapılacağını söyledi.

"Milli takım departmanının düzenlediği birkaç test maçı var. Teyit edilenin 25’inde (Ağustos) Macau’ya karşı bir deplasman maçı olduğundan emin olabilirsiniz.

"26’sında Myanmar, Yangon’a uçacağız ve 29’unda Myanmar oynayacağız.

"Daha sonra geri geleceğiz ve ilkinde (Eylül ayının) kısa bir Aidiladha molası vereceğiz, ikincisinde çocuklar geri dönecek ve maçın beşinci günü Melaka’daki Hang Jebat Stadyumu’nda (Hong Kong’a karşı) maçımız olacak. Eylül," açıkladı.

Aynı zamanda derneğin başkan yardımcısı olan Subahan’a göre, Suriye’ye karşı oynama planı hala FAM tarafından kesinleştiriliyor.

"Suriye’yi almaya çalışıyoruz çünkü Suriye, Melaka’da da Katar’a karşı bir eleme maçı oynayacak.

"22’sinde bize karşı oynamaları için Suriye ile konuşmaya çalışıyoruz, bu yüzden koç Nelo’nun (Malezya baş antrenörü Nelo Vingada) üç maçı var (Hong Kong maçından önce)," Subahan’ı ekledi.

Suriye ile Katar arasındaki maç, bir Dünya Kupası eleme aşaması üç fikstürü ve 31 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Suriye, ülkedeki savaş nedeniyle Malezya’da Dünya Kupası eleme maçlarını oynuyor.

Hang Jebat’ın mekan olarak seçilmesinin nedenlerinden biri, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur yakınlarındaki FAM merkezinin bulunduğu yerin yakınındaki stadyumların bu süre zarfında işgal edilecek olmasıdır.

"14 Ağustos’ta takım Melaka’daki merkezi eğitim kampına varacak.

"Kuala Lumpur’daki stadyumların çoğu 30’unda sona erecek olan SEA Games tarafından işgal edileceğinden bu sefer Melaka ev sahipliği yapacak." Subahan’ı işaret etti.

Vingada’ya göre, maçlar Tigers için referans noktası olarak kullanılacak, özellikle de Malezya 2016’da Makao ve Myanmar’a karşı oynadığı için.

"Makao bizden daha alt sırada (FIFA sıralamasında), ancak geçen yıl onları Melaka’da da oynadık ve 0-0 berabere bitti. Böylece karşılaştırabiliriz. Ayrıca Makao ve Hong Kong yakın, her iki ülkede de bulundum ve futbol çok farklı değil.

"Myanmar da iyi ve onlar da geçen yıl bize karşı oynadılar. Daha sonra sonuçlara göre iki referansımız olacak.

"Suriye zor olacak, ancak kapasitemizi geliştirmek zor olacak. Suriye evinde oynayamadı ama İran’a karşı berabere kaldılar, Özbekistan’ı yendiler, Çin’e karşı berabere kaldılar," Portekizli antrenörü açıkladı.

Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kırgızistan ile Myanmar arasında A Grubu’nda AFC Asya Kupası elemelerinin ertelendiğini duyurdu.

Bugün Bişkek’te oynanması planlanan maçın, Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti’nin ulusun futbol federasyonuna tavsiyesi üzerine artan güvenlik endişeleri nedeniyle ileri bir tarihe alınmasına karar verildi.

"AFC, asla taviz verilmeyen emniyet ve güvenliği korumak için bu tavsiyeyi takiben maçı ertelemeye karar verdi ve şimdi durumu ilgili AFC Komiteleri ile görüşecek." AFC’nin resmi web sitesinde yayınlanan bir açıklamayı okuyun.

Tarihteki değişiklik, Hindistan’ın Macau’ya karşı maçının bugün A Grubu elemelerindeki tek maç olacağı anlamına geliyor. Myanmar ve Kırgız Cumhuriyeti A Grubu’nda henüz karşı karşıya gelmediler ve Myanmar’daki maçın 10 Ekim’de Yangon’daki Thuwunna Stadyumu’nda oynanması planlanıyor.

Hindistan milli erkek takımı, 2019 AFC Asya Kupası için üçüncü tur eleme kampanyasına Salı günü Yangon’da Myanmar’ı deplasmanda yenerek başladı.

Kısa Bilgiler

resimler.mv https://images.daznservices.com/di/library/Goal_India/bb/6b/india-nepal-saff-cup-2015_pby2915ka0o1y2iqvh630dz8.jpg?t=-404644255&w=500&kalite=80

Ülke: Nepal

FIFA Sıralaması: 169Takma ad: The Gorkhalis Oynanan son resmi maç:  Filipinler 4-1 Nepal (28th Mart 2017)Antrenör:  Koji Gyotoku

Takımda Öne Çıkanlar

SAFF Kupası https://images.daznservices.com/di/library/Goal_India/db/6c/nepal-sri-lanka-saff-cup-2015_1na6at8f6o1ru1li5a85tpo0pl.jpg?t=-812664255&w=500&kalite=80

Everest Dağı topraklarından, birbirine sıkı sıkıya bağlı Güney Asya Futbol Federasyonu’nun (SAFF) bir parçası olan Nepal milli futbol takımı ortaya çıkıyor.